Z vašich dopisů

Napsala nám Jitka Šimková

Vánoční večer agentury Hany Wagnerové pomohl onkoláčkům

„Je to moc příjemný večer, který si užíváme,“ tak hodnotili předvánoční setkání klientů a příznivců pojišťovny Generali v Nepomuku manželé Sedláčkovi z Louňové na Plzeňsku. Akce se uskutečnila večer 10. prosince v kanceláři Hany Wagnerové a sešlo se na ní přes čtyřicet lidí. Zazpívali si vánoční koledy a poslechli si kulturní vystoupení plzeňské pedagožky Pavly Sovové a její dcery, mimo jiné i přednes Balad a romancí Jana Nerudy. Hana Wagnerová pro své klienty, kteří jsou pojištěni u Generali více než pět let, připravila také řadu dárků jako bonusy za věrnost. Losování se ujali starosta obce Srby Jaroslav Viktora a starosta Bolkova u Přeštic Pavel Voráček. První cenu – kávovar si odnesl pan Jaroslav Pugner, pan Vladimír Fröhlich lampičku, pan Václav Pešek hrneček a ceny získalo i dalších deset vylosovaných. Jako každý rok klienti i pracovníci kanceláře nezapomněli ani na pomoc bližním. Mohli si vybrat, zda pomohou organizaci Lékaři bez hranic, dětské onkologii nebo Domovu svatého Aloise. Rozhodli se pomoci onkologicky nemocným dětem, a tak na konto nazvané Šance onkoláčkům putovalo téměř pětadvacet tisíc korun. Akce se protáhla, protože povídání u vánočních dobrot, kávy a číše vína klienty i zaměstnance těšilo. Všichni pak odcházeli v dobré náladě a s vánočním jmelím pro štěstí.

                                                                         Jitka Šimková

Napsala nám Alena Nová

Nepomuckou kanceláří Generali se rozezněly koledy.

Ave Maria Franze Schuberta, Tichá noc a řada dalších skladeb potěšila v pátek 19. prosince zhruba třicítku klientů a příznivců pojišťovny Generali v Nepomuku na Plzeňsku, kteří se sešli večer v tamější kanceláři  Hany Wagnerové. Na housle zahrála Eva Menclová ze Starého Plzence za klavírního doprovodu Kristýny Němcové ze Dvorce u Nepomuka. Hudbu střídalo čtení textů s vánoční tématikou. Některé skladby, třeba koledu Narodil se Kristus Pán, si zazpívali všichni.

Nezapomněli však ani na to, že všichni nemohou slavit vánoční svátky jako lidé v České republice, a proto neváhali přispět v charitativní sbírce na lidi ze všech koutů světa, kteří potřebují zdravotnickou pomoc a nemají na ni finanční prostředky. Za hedvábná srdíčka z dílny Evy Beránkové z Plzně padaly do kasičky stovky i dvoustovky. Vybralo se přesně 2 654 korun a organizátoři akce dorovnali částku na rovných 5 555 korun, které poputují na konto organizace Lékaři bez hranic, poskytující zdravotnickou pomoc všem lidem v nouzi. Hana Wagnerová pořádá v Nepomuku každoročně množství zajímavých akcí.

I tentokrát se svými spolupracovníky přítomné mile překvapila nejen zmíněným koncertem, ale i kulinářskými zážitky.  Pozvala na akci totiž Ivetu a Jaromíra Procházkovy z Oseka na Rokycansku, kteří založili malou rodinnou firmu VINETY ART a spojují kulturu s dobrým vínem. „Nejlepším rádcem při výběru je osobní zkušenost,“ shodují se manželé Procházkovi, kteří připravili ochutnávku bílých i červených vín z tradičních vinařských oblastí v Česku i Itálii. Poradili například s výběrem vína ke štědrovečernímu kapru s bramborovým salátem i k huse s knedlíkem a zelím.

Přítomní se celý večer dobře bavili, Vánoční večer se v Nepomuku vyvedl,  pochvalovali si všichni klienti.

„Tenhle večer byl takovým milým pohlazením na duši. A spojení kulturních zážitků s ochutnáváním vína se velmi povedlo,“ shrnula za všechny přítomné atmosféru celého večera Helena Sedláčková.

 

 

Alena Nová